Змiст статтi
Професія веб-дизайнера останні роки набирає неймовірної популярності. Багатьом подобається візуально висловлювати свою творчість, займатися улюбленою справою і непогано заробляти на цьому.
У цьому гайді, який ми склали для тих, хто вирішує освоїти професію веб дизайнера, розглянемо такі питання:
Чи можна стати веб-дизайнером з нуля?
Скільки років потрібно вчитися на веб-дизайнера?
Що почитати по веб дизайну?
Що робить, чим займається веб-дизайнер?
Яка зарплата, скільки отримує веб-дизайнер?
Що входить у послуги веб-дизайнера?
Що потрібно знати про веб дизайн?
Які якості потрібні веб-дизайнеру?
Які предмети потрібно здавати на веб-дизайнера після 11 класу?
Що повинен знати веб-дизайнер?
Графічні редактори
Чудово володіти ТОП-програмами PhotoShop, Illustrator та іншими для максимальної реалізації свого бачення дизайну.
Список програм якими повинен володіти веб дизайнер тут
Основи дизайну, користувальницький досвід
Правила побудови веб дизайну, дизайну мобільних інтерфейсів та мобільних додатків
Професія веб-дизайнер. Що має вміти?
Проектувати інтерфейси
Для магазинів, посадкових сторінок, мобільних додатків
Працювати у популярних редакторах
Adobe XD, або Figma, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator
Що робить веб дизайнер, його обов’язки
- 1.
Дизайнери в IT проектують логічні структури веб-сайтів, програм та програмного забезпечення, продумують найбільш зручні способи відображення інформації. Вони займаються художнім оформленням проектів.
- 2.
Головне завдання дизайнера — створити інтерфейс, який максимально просто, швидко і зручно вирішувати потреби користувача, при цьому, не забуваючи про цілі бізнесу. В результаті перетину двох галузей в IT хороший дизайнер повинен бути знайомий як з останніми веб-технологіями (в ідеалі знати верстки / програмування ), так і мати хороший художній смак.
- 3.
Ключова особливість дизайну в IT – це те, що це не так мистецтво, як інструмент, який вирішує конкретні завдання. Особливістю дизайну в IT також є те, що він живий. Ось зробили ви, наприклад, на сайті поле, де відображається ім’я користувача. Задали певну ширину і бачите, як гарно виглядають там усілякі Андрії Іванови та Галини Петренко. А потім на сайті зареєструється якийсь Хабібулін-Дунаєвський і вся верстка полетить через те, що ви не врахували цей момент.
Скільки заробляє веб-дизайнер?
Те, скільки отримує веб-дизайнер сильно залежить від його навичок, досвіду та набором інструментів якими він володіє.
У IT дизайнери поділяються на 2 типи:
- UX-дизайнери
- UI-дизайнери
UX-дизайнери відповідають за «досвід користувача» (user experience) та фокусуються на проектуванні продуктів, які будуть:
- дружніми;
- простими та зрозумілими для кінцевого користувача;
- вирішувати завдання бізнесу.
Хороші UX-дизайнери повинні:
- розуміти бізнес-завдання продукту/послуги;
- знати своїх користувачів, їх потреби, проблеми та розуміти психологію їхньої поведінки;
- тестувати гіпотези та аналізувати дані;
- вміти візуалізувати свої ідеї у формі прототипів, вайрфреймів, скетчів;
- бути в курсі останніх тенденцій психології, юзабіліті, інформаційної архітектури.
Основне програмне забезпечення, з яким працюють UX-дизайнери – Axure та Sketch.
Звичайні люди часто не розуміють суті роботи UX-дизайнерів, думаючи, що це такі митці, які малюють, що їм сьогодні наспівала муза. Юіксери — це радше проектувальники-аналітики, які мають робити продукт не вродливим, а комфортним.
UI-дизайнери займаються безпосередньо створенням інтерфейсів користувача. До зони їхньої відповідальності входить все, що пов’язано із зовнішнім виглядом та оформленням:
- активні елементи;
- шрифти;
- піктограми;
- кнопки;
- візуальні ефекти тощо.
Ці фахівці повинні мати художній смак, розуміти принципи композиції, гармонії кольорів. У той же час, UI-дизайнери повинні розуміти, що їхня робота є проміжним етапом. Далі її буде передано на верстку, тому при створенні інтерфейсів вони повинні бути впевненими, що те, що вони намалюють, можна буде згорнути.
UI-дизайнери зазвичай працюють із пакетом Adobe Creative Suite та Sketch. Вміння малювати від руки не обов’язкове, але завжди вітається.
UI-дизайнер – це не зовсім креатор. Його обов’язок — намалювати дизайн, який вирішуватиме завдання користувача (на візуальному рівні). Він повинен знати, що працює краще, а що гірше, бути уважним до деталей та слідкувати за трендами галузі.
Профессия веб дизайнер плюсы и минусы
Головна перевага даної професії — це можливість з чистого аркуша вигадувати та закладати у фундамент продукту ті принципи, які зроблять його справді зручним для людей. Плюс, можливість реалізувати творчі таланти та створити візуальне оформлення, яке буде одночасно естетичним та функціональним.
Це той випадок, коли така суб’єктивна річ, як дизайн, стає об’єктивною. Тут завжди можна довести, що кнопка має бути, скажімо, червоною, і це не лише красиво, а й підвищує конверсію.
Коли ви працюєте з сайтом з відвідуваністю півмільйона людей на день, розуміючи, що людям зручно ним користуватися, і він їм подобається — тут є чим пишатися.
Основними недоліками даної професії є «творчий ступор», що раптово виникає, і періодично рутинна «конвеєрна робота».
Буває, що робота просто не йде. Ось не можете ви вигадати, як воно має виглядати і все тут. Жодна ідея не підходить, а нових – ні. Потрібен час, можливість переключитися та спробувати знайти натхнення.
Як стати дизайнером та куди можна розвиватися далі?
Щоб стати дизайнером в IT необхідно мати системне та аналітичне мислення, мати художній смак і вміти працювати з відповідними графічними пакетами.
UX-дизайнеры должны быть сильнее в понимании бизнес-процессов, задач, поведения пользователей и целой картинки. UI-дизайнеры должны уметь генерировать визуальные решения задач заказчика на своем уровне и иметь художественный вкус и понимание трендов дизайна.
Карьерный рост дизайнеров идет от джуниров к сеньоорам. Потом можно стать тим-лидом и возглавить дизайн-отдел. Альтернативные варианты: с UX перейти в бизнес-аналитику, с UI — переучиться на программиста